Трипульський
Григорій

керуючий партнер, адвокат, кандидат юридичних наук

03.09.2022

Готелі під прикриттям. Правоохоронці підбираються до топової готельної мережі України. Як вона пов’язана з російськими депутатами та злодіями в законі

Нещодавно в Україні арештували майно двох великих готелів: львівського Premier Hotel Dnister та київського Premier Hotel Lybid. Вони входили до мережі, серед власників якої є російські бізнесмени та політики. Але понад 10 готелів мережі і п’ятизірковий Premier Palace досі працюють.

У квітні п’ятизірковий Premier Palace, який розташований у Києві неподалік Бессарабської площі, двічі блокували люди в камуфляжі та балаклавах. Вони вимагали націоналізації обʼєкта, повʼязаного з росіянами.

Premier Palace – частина мережі Premier Hotels and Resorts, йдеться на офіційному сайті готелю. Вона володіє та керує 13 готелями у девʼяти містах України і одним в Угорщині. За оцінкою Forbes, їхня вартість станом на кінець серпня – понад $200 Мережу Premier повʼязують із групою VS Energy російських бізнесменів та політиків Олександра Бабакова, Євгенія Гінера, Михайла Воєводіна та Сергія Шаповалова.

Квітнева історія нічим не закінчилася. Premier Palace, вартість якого за оцінкою Forbes $80 млн, – не націоналізували. А от приміщення двох інших готелів Premier потрапили під арешт, про що стало відомо 24 серпня. Йдеться про львівський Premier Hotel Dnister та київський Premier Hotel Lybid, зʼясувало агентство «Interfax-Україна».

Чи може означати арешт двох готелів початком наступу на VS Energy? Якщо так, то це вже друга спроба правоохоронців дістатися до українського бізнесу VS Energy. У квітні–травні 2022 року слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) під керівництвом Офісу генпрокурора проводили досудове розслідування щодо «Херсонобленерго», «Кіровоградобленерго», «Житомиробленерго», «Рівнеобленерго», «Чернівціобленерго». Тобто компаній, що входять у «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна».

ДБР перевіряло, чи дійсно група громадян РФ, наближених до російської влади, набула в Україні активи критичної інфраструктури та інші комерційні об’єкти завдяки оборудкам та махінаціям, розповідав журналістам «Радіо Свобода» прокурор Офісу генпрокурора Роман Тулін.

Однак тоді суд відмовив в арешті корпоративних прав на активи, які прокурор повʼязував із групою VS Energy. «Прокурором не доведено існування правових підстав для накладення арешту на майно», – йдеться в ухвалі Київського апеляційного суду.

Чи вийде на цей раз? Якщо українські правоохоронці все ж таки доведуть звʼязок Селіванової з Воєводіним, Кабмін може націоналізувати готелі, вважає директор юридично-консалтингової компанії «Де-юре» Григорій Трипульський. «Це важливе питання в цій кримінальні справі», – додає він.

Автор: Трипульський Григорій

Шановні читачі! Публікації на цьому сайті носять інформаційний, довідковий або рекомендаційний характер, і відображають думку та думку авторів. Матеріал, що міститься у статтях / коментарях / публікаціях, є актуальним на момент створення та публікації, але ми не гарантуємо, що правила, рекомендації, процедури та законодавство, використані та описані у матеріалі, актуальні на момент, коли ви ознайомилися з ними. Автори не несуть відповідальності за наслідки застосування змісту статей/коментарів/публікації без укладання договору про надання послуг. Для отримання консультації з вашого питання напишіть нам на info@de-jure.ua, і зв'яжеться з вами юрист.