Трипульський
Григорій

керуючий партнер, адвокат, кандидат юридичних наук

08.11.2022

Деолігархізація воєнного часу: Що дасть Україні відчуження акцій п’яти підприємств

Акції п’яти стратегічних підприємств передано державі- вони примусово відчужуються для потреб воєнного часу. 

Секретар Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) Олексій Данилов заявив, що у воєнний час держава має право та зобов’язана приймати відповідні рішення. Президент Володимир Зеленський пояснив те, що сталося потребами сектору оборони.

Було також прийнято відповідні п’ять наказів командувача Сил логістики ЗСУ про примусове відчуження майна – акції підприємств. НКЦПФР вирішила, що керуючим рахунком у цінних паперах, на який відчужуються акції, буде Міноборони.

«Вилучені активи набули статусу військового майна, їх управління передано Міністерству оборони, – сказав Данилов. – Після завершення воєнного стану, згідно з нормами законів, ці активи можуть повернути власникам або відбудеться відшкодування їхньої вартості».

Адвокат, керуючий партнер ЮКК «Де-Юре» Григорій Тріпульський прокоментував: «Дуже складно аналізувати рішення, в основі якого знаходиться військова необхідність. Вважаю, що всі українські суди зараз підтримують таке рішення та остаточну точку може поставити лише Європейський суд з прав людини. Також відкритим залишилося питання, яким чином будуть компенсовані акціонерам їх акції, залежно від такої компенсації (або повернення таких активів) і залежатиме остаточне розв’язання цього питання».

Автор: Трипульський Григорій

Шановні читачі! Публікації на цьому сайті носять інформаційний, довідковий або рекомендаційний характер, і відображають думку та думку авторів. Матеріал, що міститься у статтях / коментарях / публікаціях, є актуальним на момент створення та публікації, але ми не гарантуємо, що правила, рекомендації, процедури та законодавство, використані та описані у матеріалі, актуальні на момент, коли ви ознайомилися з ними. Автори не несуть відповідальності за наслідки застосування змісту статей/коментарів/публікації без укладання договору про надання послуг. Для отримання консультації з вашого питання напишіть нам на info@de-jure.ua, і зв'яжеться з вами юрист.