Трипульський
Григорій

керуючий партнер, адвокат, кандидат юридичних наук

06.10.2022

Депутати спробували зрівняти податками первинний і вторинний ринки нерухомості. Обіцяють менше спекулянтів та довгобудів

На підписі у президента Володимира Зеленського з 21 вересня знаходиться законопроєкт №7683. Його норми змінюють деякі правила оподаткування операцій з об’єктами нерухомості, які будуть збудовані в майбутньому. Іншими словами, цей документ стосується первинного ринку та вплине на угоди з продажу житла, що будується.

Що змінюється в оподаткуванні на ринку нерухомості? 

Основні поправки, що передбачає законопроєкт №7683, полягають у наступному:

  • До операцій з «першого постачання житла» відтепер віднесено угоди з купівлі-продажу неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва або майбутнього об’єкта житлової нерухомості.
  • При визначенні зобов’язань з податку на додану вартість (ПДВ) за згаданими операціями застосовуватиметься касовий метод.
  • Різниця, яка виникає між сумою купівлі та продажу житла (недобудованого в тому числі) на первинному ринку, оподатковуватиметься податком на доходи фізосіб (ПДФО) за ставкою 18%.

Бізнес-портал Mind вирішив поспілкуватися з експертами в даній галузі. В рамках цього, керуючий партнер ЮКК «Де-Юре» Григорій Трипульський дав свій коментар: «Тобто законодавець врегулював норми, пов’язані з відчуженням недобудованих житлових об’єктів, коли інвестор купує квартиру на котловані та продає її перед здаванням будинку в експлуатацію. Тепер встановлено ставку у розмірі 18% різниці між ціною купівлі та ціною продажу прав на недобудоване житло».

 

Автор: Трипульський Григорій

Шановні читачі! Публікації на цьому сайті носять інформаційний, довідковий або рекомендаційний характер, і відображають думку та думку авторів. Матеріал, що міститься у статтях / коментарях / публікаціях, є актуальним на момент створення та публікації, але ми не гарантуємо, що правила, рекомендації, процедури та законодавство, використані та описані у матеріалі, актуальні на момент, коли ви ознайомилися з ними. Автори не несуть відповідальності за наслідки застосування змісту статей/коментарів/публікації без укладання договору про надання послуг. Для отримання консультації з вашого питання напишіть нам на info@de-jure.ua, і зв'яжеться з вами юрист.