Трипульський
Григорій

керуючий партнер, адвокат, кандидат юридичних наук

09.09.2022 | Ця стаття доступна англійською мовою

Зростання цін та високі податки. Чи складно українцям купити квартиру в Європі

Купити квартиру в одній з країн Європи – мрія багатьох українців. Раніше для деяких українців нерухомість в ЄС ставала «другою домівкою», в який вони навідувалися кілька разів на рік, або здавали таке житло в оренду. Зараз через війну чимало українців розраховують жити за кордоном постійно. Щоб придбати житло в одній їх країн Європи, потрібно знати деякі важливі нюанси. Наприклад, про податки та оформлення договору.

Є стандартні питання, на які варто звернути увагу при покупці житла за кордоном, пояснює в коментарі РБК-Україна керуючий партнер ЮКК «Де-юре», адвокат Григорій Трипульський. Він перераховує головні пункти:

  • податки, пов’язані з володінням майном. У деяких європейських країнах такий податок може досягати 2% від вартості майна на рік;
  • вартість утримання нерухомості (якщо є басейн або консьєрж, то витрати можуть бути величезними);
  • податки, які треба заплатити при придбанні (сюди входять мита, послуги юриста, агентства нерухомості, нотаріуса). Це також часто становить істотну суму витрат.

«Основна складність, з якою стикаються українці, особливо зараз — підтвердження легальності походження коштів та отримання їх на рахунок в Європі. До війни такі платежі можна було зробити з України, але зараз виведення валюти з України обмежене і щоразу така легалізація коштів перетворюється на «квест» із заздалегідь невідомим результатом!», — звертає увагу адвокат.

Далі треба уважно поставитися до законодавства країни, в якій ви хочете купити майно, щодо податкового резидентства в ній.

«Наприклад, якщо ви придбали нерухомість в Іспанії, отримали там статус тимчасового захисту й оплачуєте зі своєї картки всі комунальні платежі, при цьому живете частину часу в інших країнах ЄС, то Іспанія цілком може вас вважати своїм податковим резидентом і нарахувати немаленькі податки», — пояснює Григорій Трипульський.

Автор: Трипульський Григорій

Шановні читачі! Публікації на цьому сайті носять інформаційний, довідковий або рекомендаційний характер, і відображають думку та думку авторів. Матеріал, що міститься у статтях / коментарях / публікаціях, є актуальним на момент створення та публікації, але ми не гарантуємо, що правила, рекомендації, процедури та законодавство, використані та описані у матеріалі, актуальні на момент, коли ви ознайомилися з ними. Автори не несуть відповідальності за наслідки застосування змісту статей/коментарів/публікації без укладання договору про надання послуг. Для отримання консультації з вашого питання напишіть нам на info@de-jure.ua, і зв'яжеться з вами юрист.