Мартинчук
Владислав

юрист

10.03.2023

Метронедобуд. Київ віддав мільярди за метро на Виноградар: роботи не виконані, а де гроші – невідомо

Столичне метро через суд намагається з’ясувати, чи було витрачено майже 1,5 млрд грн бюджету міста на будівництво лінії до Виноградаря. Тим часом роботи на об’єкті відновлюються, але доля проекту все ще під питанням.

2023 року, після викликаної війною паузи, у Києві відновилося будівництво метро на Виноградарі. Продовження робіт також багато в чому стало вимушеним – інакше, пояснювала влада, вже прориті тунелі могли зруйнуватися. Однак новоствореному будівництву, ймовірно, можуть перешкодити проблеми з фінансуванням та судові розгляди.

Київський метрополітен з листопада позивається до підрядника, компанії «Київметробуд», через те, що остання не підтвердила виконання робіт у рамках проекту на суму попередньої оплати в 1,413 млрд грн – зокрема, по створенню так і не побудованої станції «Мостицька». Куди поділася передплата – невідомо. Підрядник на засідання не приходив і своєї позиції з цього питання не озвучив.

Незважаючи на затримку, керівництво виконавця переконувало міську владу, що роботи будуть виконані не пізніше за обумовлену дату. При цьому там опосередковано пояснили «незаконні дії», що відбувалися з кінця 2019 року, «корпоративним конфліктом» на підприємстві.

Адвокат юридично-консалтингової компанії «Де-юре» Владислав Мартинчук висловив думку, що метрополітен все ж таки має на меті змусити «Київметробуд» завершити будівництво.

Як зауважує юрист, спонукання до «вчинення дій» є одним із варіантів судового захисту в подібних ситуаціях, хоча й не найпоширенішим: зазвичай замовники, які не дочекалися виконання робіт, вимагають розірвання договору, повернення сплачених коштів та стягнення збитків, у тому числі у зв’язку із пошуком нового виконавця.

«Перевагою такого шляху є можливість обрати іншого підрядника, який буде зацікавлений у виконанні робіт. У разі ж примусу поточного контрагента в судовому порядку до виконання зобов’язань головна проблематика полягає у наявності високого ризику, що роботи будуть виконані, але не сумлінно», – пояснив Мартинчук.

Примушувати недобросовісного виконавця завершити контракт – оптимальна тактика, коли знайти іншого підрядника складно, визнає адвокат.

Автор: Мартинчук Владислав

Шановні читачі! Публікації на цьому сайті носять інформаційний, довідковий або рекомендаційний характер, і відображають думку та думку авторів. Матеріал, що міститься у статтях / коментарях / публікаціях, є актуальним на момент створення та публікації, але ми не гарантуємо, що правила, рекомендації, процедури та законодавство, використані та описані у матеріалі, актуальні на момент, коли ви ознайомилися з ними. Автори не несуть відповідальності за наслідки застосування змісту статей/коментарів/публікації без укладання договору про надання послуг. Для отримання консультації з вашого питання напишіть нам на info@de-jure.ua, і зв'яжеться з вами юрист.