На тлі інфляції та подорожчання «квадратів»: як українцям купити житло у Європі
Згідно з останніми даними, понад 5 мільйонів українців переїхали до Європи. Частина із них вже адаптувалася до життя у нових країнах й тепер шукає можливість придбати тут власне житло.
Кожна європейська країна встановлює власні правила купівлі житла. В одних для оформлення угоди достатньо українського паспорта, уряд інших ставить перед покупцями низку вимог. В яких країнах найлегше купити житло та що для цього потрібно.
Партнер ЮКК «Де-юре» адвокат Григорій Трипульський, дав коментар щодо проблеми, як українцям купити житло в Європі та на що, слід звернути увагу перед купівлею:
- податки, пов’язані з володінням майном. У деяких європейських країнах такий податок може досягати 2% від вартості майна на рік;
- вартість утримання нерухомості;
- податки, які треба заплатити при придбанні (сюди входять мита, послуги юриста, агентства нерухомості, нотаріуса).
Все це потягне за собою додаткові витрати.
«Основна складність, з якою стикаються українці, особливо зараз – підтвердження легальності походження коштів та отримання їх на рахунок в Європі. До війни такі платежі можна було зробити з України, але зараз виведення валюти з України обмежене і щоразу така легалізація коштів перетворюється на «квест» із заздалегідь невідомим результатом», – наголошує адвокат.