«Придбання житла в об’єктах незавершеного будівництва: економія чи надмірний ризик?» — юрист ЮКК «Де-Юре» Артем Шевцов


17-18 березня зусиллями Ліги правників АПУ в Одесі пройшла І Регіональна школа з містобудівної діяльності. Одним із запрошених спікерів був юрист ЮКК "Де-Юре" Артем Шевцов, який розкрив тему: «Придбання житла в об’єктах незавершеного будівництва: економія чи надмірний ризик?» Ні для кого не

Eng
Ua

Ru

«Придбання житла в об’єктах незавершеного будівництва: економія чи надмірний ризик?» — юрист ЮКК «Де-Юре» Артем Шевцов


20 марта 2018

17-18 березня зусиллями Ліги правників АПУ в Одесі пройшла І Регіональна школа з містобудівної діяльності. Одним із запрошених спікерів був юрист ЮКК «Де-Юре» Артем Шевцов, який розкрив тему: «Придбання житла в об’єктах незавершеного будівництва: економія чи надмірний ризик?»

Ні для кого не секрет, що завжди була популярною тема грошових вкладів у будівництво нерухомості. Адже нерухомість здавалося б є найстабільніша річ в яку можемо вкласти свої кошти.

Тому сьогодні все більше і більше можемо побачити яскраву та привабливу рекламу забудов та житлових комплексів в різних містах України, де забудовники пропонують за досить привабливу ціну вкладати кошти у свою мрію, своє власне житло. Так, відповідно до даних Державної служби статистики України, будівельні підприємства в січні-листопаді 2016 року збільшили обсяги робіт порівняно з аналогічним періодом минулого року на 14,1% — до 59,3 мільярдів гривень. Зокрема, роботи з будівництва житлових будинків збільшилися на 13% (до 15,2 мільярдів гривень).

Один з плюсів новобудов – можливість солідно зекономити, купивши квартиру ще на етапі забудови. Таким чином житло може обійтися до 25-30% дешевше, аніж після введення об’єкта в експлуатацію. Що раніше людина інвестує – то вигідніша ціна.

На жаль, в Україні імідж новобудов підірвала низка скандалів із несумлінними забудовниками. Та все ж на ринку вистачає й чесних будівельників. І якщо при виборі квартири дотримуватися основних “правил безпеки”, ризиків можна уникнути.

У рамках виступу Артем Шевцов розповів про шляхи придбання новозбудованого житла, звернув особливу увагу про вкладення (інвестування) коштів у будівництво. Розкрив, що ж таке «майнові права» і в чому полягає їх відмінність від права власності. Багото часу доповіді було присвячено механізмам залучення коштів громадян у будівництво житлової нерухомості, а саме: фонди фінансування будівництва (ФФБ), фонди операцій з нерухомістю (ФОН), інститути спільного інвестування (ІСІ), емісію цільових облігацій підприємств, виконання зобов’язань за якими здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва. І, врешті-решт, спікер надав поради щодо зменшення ризиків придбання житла від «несумлінного» забудовника.

а3 а1