Григорий
Трипульский

управляющий партнер, адвокат

28.05.2019

Конкурентна противага

Сьогоднішній ринок юридичних послуг в Україні це, перш за все, ринок Клієнтів. Саме вони задають вектор на цьому ринку послуг. Юридичним компаніям не варто забувати, що все-таки продають послуги і тут «клієнт завжди правий»!

Українських клієнтів юридичних компаній можна поділити на масу видів. З основних я би виділив:

  1. Іноземні компанії. Саме вони задають високу планку вартості послуг юридичних компаній. Найчастіше менеджеру таких компаній не важливо заощадити кошти компанії, їм важливо отримати захист свого статусу, підстрахувавшись висновком провідної юридичної компанії. У разі якщо рішення юркомпанії буде помилковим, він завжди зможе перекласти на неї відповідальність, вказавши, що зробив все від нього можливе.

  2. Держструктури. Тут юристам складніше вибитися до кінцевого споживача, особливо тому хто платить гроші і платить вчасно. Українська історія знає масу випадів корупційних скандалів, пов’язаних з такими компаніями. Однак нерідко держструктури дійсно вимагають серйозної юрдопомоги і готові платити адекватні кошти.

  3. Українські компанії середнього і великого бізнесу. Як правило, такі структури звертаються по спеціалізованим питанням, які не можуть вирішити інхаузні юристи і готові платити за таку роботу адекватну вартість, хоча і меншу ніж іноземні компанії. Як правило, такі клієнти шукають меншу вартість і більш цілеспрямовані компанії.

  4. Приватні клієнти. Різноманітна категорія клієнтів, в яку включаються як найбідніші, так і дуже багаті клієнти зі своїми приватними проблемами.

З огляду на весь спектр клієнтської бази, складно сказати, хто задає сьогодні вартість юридичних послуг. Верхня планка встановлена ​​іноземними компаніями і саме звідти починаються коливання. Однак ринок не стає більше і щоб залишитися в ньому, юридичним компаніям все частіше доводиться прогинатися під потреби і можливості клієнтів.

Керуючий партнер ЮКК «Де-Юре”

Тріпульський Григорій

Автор: Григорий Трипульский

Уважаемые читатели! Публикации на этом сайте носят информационный, справочный или рекомендательный характер, и отражают точку зрения и мнение авторов. Материал, содержащийся в статьях / комментариях / публикациях, является актуальным на момент создания и публикации, но мы не гарантируем, что правила, рекомендации, процедуры и законодательство, использованные и описанные в материале, актуальны на момент, когда вы ознакомились с ними. Авторы не несут ответственности за последствия применения содержания статей / комментариев / публикации без заключения договора об оказании услуг. Для получения консультации по вашему вопросу напишите нам на info@de-jure.ua, и с вами свяжется юрист.