Владимир
Данилин

юрист, адвокат

09.04.2019

Недійсний чек: обман покупців чи ухилення від податків

нет

Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових  операцій у сфері торгівлі, громадського харчування  та послуг» передбачено обов’язкове застосування РРО – реєстраторів розрахункових операцій ( а простіше – касових апаратів). В цьому ж законі є перелік, коли РРО не застосовуються. При застосуванні РРО він друкує чек.

Кожний чек виконує функцію підтвердження сплати покупцем грошей за товар – в такому разі від дати сплати починає діяти гарантійний строк на придбаний товар а також строк, під час якого річ можна повернути. Крім того, чек може виконувати фіскальну функцію – підтверджує розрахунок за товари та послуги, за які продавець повинен звітувати до податкової. Якщо чек виконує фіскальну функцію, то на чеку зазначається що це фіскальний чек. В такому разі інформація про друкування такого чеку зберігається у спеціальній пам’яті РРО

Наявність на чеку будь-якої іншої інформації – не фіскальний, не дійсний, навчальний, тощо свідчить про те, що чек надруковано не як фіскальний, тож в пам’яті РРО він не зберігається, до податкової звітність щодо цієї операції не потрапляє. Для пересічного громадянина не має значення, чи чек фіскальний, головне щоб у ньому було зазначено хто, коли, та що саме продав. Щоб у разі необхідності була можливість довести факт купівлі товару  у конкретного продавця та у разі необхідності вимагати заміну товару або повернення грошей.

 

юрист ЮКК «Де-Юре»
Володимир Данілін

Автор: Владимир Данилин

Уважаемые читатели! Публикации на этом сайте носят информационный, справочный или рекомендательный характер, и отражают точку зрения и мнение авторов. Материал, содержащийся в статьях / комментариях / публикациях, является актуальным на момент создания и публикации, но мы не гарантируем, что правила, рекомендации, процедуры и законодательство, использованные и описанные в материале, актуальны на момент, когда вы ознакомились с ними. Авторы не несут ответственности за последствия применения содержания статей / комментариев / публикации без заключения договора об оказании услуг. Для получения консультации по вашему вопросу напишите нам на info@de-jure.ua, и с вами свяжется юрист.