Реєстрація договорів оренди землі онлайн


РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРІВ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ ОНЛАЙН: ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ? Мораторій на землі сільськогосподарського призначення як законодавче обмеження відчуження речових прав призвів до того, що панівною формою земельних правовідносин в Україні протягом багатьох років стала саме оренда землі. Разом з тим юридична

Eng
Ua

Ru

Реєстрація договорів оренди землі онлайн


18 января 2018

РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРІВ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ ОНЛАЙН: ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

Мораторій на землі сільськогосподарського призначення як законодавче обмеження відчуження речових прав призвів до того, що панівною формою земельних правовідносин в Україні протягом багатьох років стала саме оренда землі. Разом з тим юридична неграмотність орендарів, відсутність повної узгодженості даних Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно довгий час створювали сприятливі умови для здійснення діяльності, що могла бути направлена на протиправне захоплення врожаю та окремих земельних ділянок.

Саме тому в рамках комплексного підходу у боротьбі з рейдерством Міністерство юстиції разом з Міністерством аграрної політики та продовольства, Державним агентством з питань електронного урядування та Фондом «Східна Європа» запровадили чергову електронну послугу – реєстрація договорів оренди земель сільськогосподарського призначення в режимі онлайн.

Зареєструвати у віддаленому режимі такий договір можна, скориставшись порталом Міністерства юстиції України – «Онлайн будинок юстиції», де кожному користувачу також пропонується ряд інших послуг, зокрема: повторна видача документів, реєстрація бізнесу, громадського об’єднання, засобу масової інформації тощо.

Даний сервіс надає можливість громадянам без довгих черг та зайвих витрат часу у зручний спосіб подати заяву на реєстрацію договору протягом декількох хвилин. Так, повна процедура реєстрації договору оренди землі в режимі онлайн складається з декількох послідовних кроків.

Крок №1 – Реєстрація на веб-порталі «Онлайн дім юстиції» та вхід в особистий кабінет.

Для того, щоб сформувати заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, особа повинна пройти авторизацію на сайті – увійти в особистий кабінет, а також мати власний електронний цифровий підпис. Слід одразу зазначити, що реєстрація на платформі «Онлайн будинок юстиції» традиційно займає не більше трьох хвилин та вимагає від користувача вказати лише електронну адресу та пароль.

Крок №2 – Заповнення необхідних відомостей в заяві про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

У розділі «Реєстрація оренди землі» при оформленні шаблону онлайн-заяви перш за все необхідно зазначити вид реєстрації, обравши пункт «Виникнення», а у самих Відомостях про речове право – вказати «Право оренди земельної ділянки».

Наступним етапом є заповнення відомостей про безпосередній об’єкт нерухомого майна: його місцезнаходження та кадастровий номер земельної ділянки – а також внесення анкетних відомостей суб’єкта речового права. Варто звернути увагу, що разом із введенням кадастрового номеру земельної ділянки, відбувається автоматична перевірка на наявність відповідних даних у Державному земельному кадастрі. Таким чином унеможливлюються будь-який факт укладання або оренди неіснуючої ділянки, або «подвійної» оренди на одну й ту саму земельну ділянки.

Вказавши спосіб отримання витягу з Державного реєстру прав та зазначивши особистий e-mail, до власної заяви особі залишається прикріпити скан-копії паспорту, ІНН та узгодженого договору оренди.

Натиснувши «Подати заяву», відбувається автоматичне направлення вказаної інформації до спеціаліста «Онлайн будинку юстиції», який одночасно є державним реєстратором. Розгляд поданої заяви разом з доданими матеріалами здійснюється протягом 5 робочих днів.

Крок №3 – Сплата адміністративного збору.

З метою виконання усіх вимог щодо подачі заяви про державну реєстрацію договорів оренди землі єдине, що залишається зробити – сплатити адміністративний збір протягом часу, що відводиться на розгляд наданих документів державним реєстратором. Сума вказаного збору складає 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Крок №4 – Отримання витягу з Державного реєстру прав.

Витяг щодо державної реєстрації договору оренди земельної ділянки буде направлено на вказану в заяві електрону поштову адресу.

Станом на сьогодні в Україні взагалі зареєстровано більш ніж 50 тис. договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності та більш ніж 4 млн. договорів оренди земельних паїв.

Враховуючи складність земельних відносин, юристи ЮКК «ДЕ-ЮРЕ» вкотре наголошують, що відповідальний підхід до оформлення особистих правовідносин з контрагентами є запорукою спокою та успішного ведення господарства!