Наталья
Щукина

юрист

15.05.2020

Тестування на СOVID-19

13 травня на підпис Президенту було направлено Закон (проект № 3380), спрямований на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню COVID-19. Закон був прийнятий 7 травня і передбачає масове тестування на COVID-19.

Згідно з прийнятими зміни тестування буде обов’язковим для:
— осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавирусной хвороби (COVID-19);
— осіб, які мали встановлений контакт з хворим коронавирусной хворобою (COVID-19);
— медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які надають допомогу хворим з коронавирусной хворобою (COVID-19), а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення коронавирусной хвороби (COVID-19), в тому числі, співробітників Національної поліції і Національної гвардії — незалежно від того, чи мали вони встановлений контакт з особою, які хворіють на коронавирусной хворобою (COVID-19).

Тестування є медичним втручанням, а, отже, вимагає згоди пацієнта на його проведення. Тому не дивлячись на прописану в законі обов’язковість, а також відсутність норми про можливість відмови від проведення тестування, як і з щепленнями, примусово провести тестування не можна. У той же час, закон, який передбачає обов’язкове тестування, не містить положень, що регулюють наслідки відмови від тестування, наприклад, у вигляді недопуску до роботи співробітників, які відмовилися пройти тест. З іншого боку, норма про обов’язкове тестування буде передбачена Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», отже, її невиконання є порушенням правил карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб », яке тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 17 до 32 тисяч гривень.

Автор: Наталья Щукина

Уважаемые читатели! Публикации на этом сайте носят информационный, справочный или рекомендательный характер, и отражают точку зрения и мнение авторов. Материал, содержащийся в статьях / комментариях / публикациях, является актуальным на момент создания и публикации, но мы не гарантируем, что правила, рекомендации, процедуры и законодательство, использованные и описанные в материале, актуальны на момент, когда вы ознакомились с ними. Авторы не несут ответственности за последствия применения содержания статей / комментариев / публикации без заключения договора об оказании услуг. Для получения консультации по вашему вопросу напишите нам на info@de-jure.ua, и с вами свяжется юрист.