Пресс-центр ЮКК «Де-Юре»

17.10.2019

Відкриття ринку землі: pros and cons

Після чергових президентських виборів в парламенті дуже активно почали вноситься на розгляд законопроекти, які намагаються врегулювати питання можливості відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
На розгляді зареєстровано кілька законопроектів, які як надають можливість відчуження, так і навпаки забороняють відчуження с/г ділянок. Безпосередньо це законопроекти №2178, №2183, а також опціональні — №2194, №2195.

Законопроекти №2178, №2183 передбачають можливість надання громадянам України, а так само, юридичним особам, зареєстрованим на території України, засновниками, яких є громадяни України, можливості придбання та відчуження таких ділянок.
Наслідками прийняття даних законопроектів, і відкритя ринку с/г землі шляхом зняття мораторію буде збільшення монополії великих фермерських господарств, так як велика кількість громадян, які отримали с/г ділянки шляхом виділення їм окремих паїв після розпаювання колгоспних земель, або особи, які отримали такі землі в порядку спадкування і не зацікавлені в їх обробленні, будуть відчужувати їх на користь великих фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств. Таким чином, громадяни зможуть вільно реалізовувати своє право власності, що гарантується нормами Конституції України, шляхом розпорядження належним їм майном. Так само, наслідком зняття мораторію стане значне зростання цін на оренду землі с/г призначення.
Основними мінусами прийняття даного законопроекту будуть, в першу чергу, тиск великих землевласників, шляхом спонукання продажу ділянок за заниженими цінами, на громадян, які мають у власності невеликі ділянки для задоволення власних потреб і потреб своїх сімей.

Автор: Пресс-центр ЮКК «Де-Юре»

Уважаемые читатели! Публикации на этом сайте носят информационный, справочный или рекомендательный характер, и отражают точку зрения и мнение авторов. Материал, содержащийся в статьях / комментариях / публикациях, является актуальным на момент создания и публикации, но мы не гарантируем, что правила, рекомендации, процедуры и законодательство, использованные и описанные в материале, актуальны на момент, когда вы ознакомились с ними. Авторы не несут ответственности за последствия применения содержания статей / комментариев / публикации без заключения договора об оказании услуг. Для получения консультации по вашему вопросу напишите нам на info@de-jure.ua, и с вами свяжется юрист.